BUGÜN ANNELER GÜNÜ

Bana ‘annelik’ duygusunu yaşatan yetimim!.. Seninle sevdim ‘anneliği’, seninle öğrendim ‘annelik’ kimliğimin bana verdiği sorumluluğu. Seninle öğrendim bir defa değil, binlerce defa yenilsek de mücadeleyi bırakmadan yolumuza devam etmemiz gerektiğini asıl bizi mutlu edecek olanın bu mücadeleler ve ardından gelen zaferler olduğunu.

Hayat okulunda birlikte doktora yaptığımız meleğim!.. Saçını her okşadığımda alemlere rahmet olarak gönderilen Aziz Nebi’nin kokusunu hissettim. Sana her baktığımda Allah’ın tüm insanlığa emanet ettiği gelmiş, geçmiş ve gelecek olan tüm yetimler ve öksüzler aklıma, gönlüme, duama, sorumluluğuma dokundu. Her zaman ve mekânda senin ve onlar için ne yapabilirimin derdinde ve gayretinde oldum.

Bakışlarında huzuru, tebessümünde mutluluğu bulduğum evladım!.. Sen benim varlık sebebimsin, nefes alışımsın. Rabbimin bana verdiği en güzel hediyesin. İyi ki benim kızımsın, iyi ki senin annen olmuşum. Bana annelik duygusunu yaşattığın için teşekkür ederim. Kutlu olsun birlikteliğimiz, kutlu olsun her vaktimiz, kutlu olsun her günümüz!..

Bu duygu ve düşüncelerle sadece bir gün değil sonsuza dek hep yad edeceğimiz kıymetlilerimizi andığımız ‘Anneler Günü’nde vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını ortaya koyarak şanlı bir tarih yazan annelerimiz başta olmak üzere tüm annelerimizin, anne adaylarımızın, biyolojik olarak annelik duygusunu tadamamış ancak topluma manevi annelik yapmış canlarımızın ‘Anneler Günü’nü kutluyorum.

Ayaklarının altındaki Cenneti hak edenlerden olmak adına mücadele ettiğim, sevgisini yüreğime ilmek ilmek işlediğim, tüm Tarsus’un Şehriban Hala’sı, örnek yaşantısıyla bir vâkıf insan, ilmi ile çevresini aydınlatan, terzilik mesleğini en güzeli ile yapan, Rahmet-i Rahman’a kavuşan anneciğimin nezdinde ahirete intikal etmiş olan tüm annelerimizi rahmetle ve sevgiyle anıyorum.

Emine GÜLNAME

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Emine Gülname Tüm yazıları

« Önceki konu