TARSUS İDMAN YURDU TEKNİK EKİBİ VE FUTBOLCULARI DÜZENLENEN PANELDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmen Ahmet Cem Ülkü koordinatörlüğünde düzenlediği ‘Alkol Sigara Ve Uyuşturucuya Hayır, Spora Ve Eğitime Evet’ konulu panel Gazeteci Cihan Kezer’in moderatörlüğünde Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’taki ekibimiz Tarsus İdman Yurdu Teknik Direktörü Birol Erol, Tarsus İdman Yurdu Sportif Direktörü Armağan Yapıcı, Tarsus İdman Yurdu Futbolcuları Sefa Durmuş, Yılmaz Basravi, Uygar Mert Zeybek ve Mersin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Günseli Doğan’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Alkol Sigara Ve Uyuşturucuya Hayır, Spora Ve Eğitime Evet’ konulu panele Tarsus Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ve şube müdürleri, Tarsus İlçe Sağlık Müdürü Orhan Acehan, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Yiğiter öğretmenleri ve öğrencileri, Tarsus İdman Yurdu Korsanlar Grubu, emniyet mensupları ve basın mensupları katıldı.

Emine Kuren’in haberine göre panel saygı duruşu ve ardından İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Yiğiter ve Tarsus Mili Eğitim Müdürü Mehmet Metin madde bağımlılığının toplum ve gençler üzerindeki etkisini anlatarak zararlarını sosyal yaşamdan örnekler vererek anlattılar. Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başlattığı ‘Alkol Sigara Ve Uyuşturucuya Hayır, Spora Ve Eğitime Evet’ projesi ile ilgili bilgilendirme yaparak panele emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ettiler.

Panele konuşmacı olarak katılan Tarsus İdman Yurdu Teknik Direktörü Birol Erol, Tarsus İdman Yurdu Sportif Direktörü Armağan Yapıcı, Tarsus İdman Yurdu Futbolcuları Sefa Durmuş, Yılmaz Basravi, Uygar Mert Zeybek ve Mersin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Günseli Doğan Gazeteci Cihan Kezer’in moderatörlüğünde alkol, sigara ve uyuşturucunun zararları ile birlikte spor ve eğitimin faydalarını teorik bilgiler ve yaşam tecrübeleri ile anlattılar.

Gazeteci Cihan Kezer’in Tarsus’un futbol tarihçesi, Tarsus İdman Yurdu’nun tarihi süreçteki yeri, önemi, kazanımları, gelişimleri ve başarısı ile birlikte Tarsus İdman Yurdu’na emek veren değerler ile ilgili kesitler sunduğu panelde konuşmacılar katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Alkol, sigara ve uyuşturucu bağımlılığının zararlarının konuşulduğu, Tarsus İdman Yurdu’nun dününün, bugününün ve yarının masaya yatırıldığı panel plaket takdimi ve toplu hatıra fotoğrafının çekiminin ardından son buldu.

Emine KUREN

Yazılarımın izinsiz ya da kaynak belirtilip link verilmeksizin kopyalanması, yayınlanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na göre suçtur…

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş