‘SEN DE UNUTMA BENİ’ TEMALI KONSERDE DUYGU SELİ YAŞANDI

Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu’nun müzik terapisinin Alzheimer hastası üzerindeki olumlu etkisine dikkat çekmek amacıyla kurduğu Unutulmayan Nağmeler Korosu Şef Hasan Basri Üstün yönetiminde Tarsus Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonu’nda ‘Sen De Unutma Beni’ temalı konser düzenledi.

Konsere; Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Güvenç, Tarsus Belediyesi Kültür Müdürü Ramazan Gözener, Tarsus Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Hasibe Çetinay, Tarsus Müze Müdürü Doğukan Alper, Doğa ve Milli Parklar Müdürü Özlem Kürkçü, Mersin Alzheimer Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu, Alzheimer hastası ve hasta yakınları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, müzikseverler ve basın mensupları katıldı.

Her şeyi unutsalar da müzik notalarını ve ritimlerini unutmayan Alzheimer hastalarının sesi olmak adına düzenlenen ‘Sen De Unutma Beni’ temalı konser Müziğin İyileştirici Gücü’nün anlatıldığı videonun izlettirilmesinin ardından hediye takdimi ile başladı. Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu’nun Fotoğrafa Nakış Tekniği ile hazırladığı Aile Tablosu Grup Temsilcisi Nazan Şengül tarafından, Mersin Alzheimer Derneği Mezitli Kıdemlileri’nin hazırladığı Atatürk Tablosu ise Yönetim Kurulu Üyesi Aile Hekimi Dr. Esin Esen Delibaş tarafından Koro Şefi Hasan Basri Üstün’e takdim edildi.

Alzheimer hastalığı ve hastası ile ilgili bilgilendirme yapmak, Alzheimer hastalarının yasal haklarını anlatmak ve toplumda Alzheimer hastalarına karşı sorumluluk bilinci oluşturmak için dur durak demeden büyük bir özveriyle çalışan Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu bünyesinde kurulan Unutulmayan Nağmeler Korosu ‘Sen De Unutma Beni’ temalı konserde Şef Hasan Basri Üstün yönetiminde seslendirdiği şarkılarla tüm katılımcıları notaların ve ritmin seyrinde yolculuğa çıkardı. Bazen hüznün, bazen neşenin, bazen de coşkunun yer aldığı konserde duygu seli yaşandı.

Renkli anların hoş bir seda ile kayda geçtiği konser, memnuniyet duyguları ile son buldu.

Emine GÜLNAME

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Emine Gülname Tüm yazıları