KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2023-2024 Mezuniyet Töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni’ne, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Faruk Çelik, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çelebi Öncü, Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Eren, bölüm başkanları, akademik ve idari personelin yanı sıra mezun öğrenciler ile birlikte aileleri katıldı.

Mezuniyet Töreni saygı duruşu ve ardından İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Faruk Çelik;
“Bu anlamlı gün, öğrencilerimizin yoğun emek ve özveriyle geçirdiği yılların bir sonucu olarak onlara parlak bir geleceği kapılarını aralıyor. Kocaeli Üniversitesi’nin öğrencilerimizin başarısında en önemli paydaşlarından birisi olduğunu unutmamamız gerekiyor. Sizler bugün burada yeni bir dönemin kapılarını aralıyorsunuz. Aldığınız eğitim topluma ışık tutacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitim ki bir millet ile Özgür bağımsız şanlı yüksek bir topluluk ağırlığı yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder’ sözü eğitimin neden önemli olduğu ifade etmektedir. Sizler bu bilinçle hareket ederek ülkemizin eğitimine ve geleceğine önemli katkılarda bulunacaksınız.” dedi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çelebi Öncü ise yaptığı konuşmada;
“Yıllardır devam ettirdiğiniz eğitim hayatınızın en önemli sürecini başarıyla tamamlamış bulunuyorsunuz ve artık birer öğretmen olarak yolunuza devam edeceksiniz. Arkanıza dönüp baktığınız zaman hepiniz bu süreçte zorlu bir eğitimden geçtiğinizi göreceksiniz. Bugün her biriniz artık kendiniz ve ailelerinizin yanı sıra ülkemize ve dünyaya karşı da sorumlu genç öğretmenlersiniz.” diyerek meslek hayatlarında başarılar diledi.

Mezun olan öğrenciler adına ise Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Öğrencisi Erva Taşçı ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğrencisi Şule Acar teşekkür konuşması yaptı.

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2023-2024 Mezuniyet Töreni mezun olan öğrencilerin Öğretmenlik Andı’nı okuması ve anı belgelerini öğretim elemanlarından teslim almalarının ardından öğrencilerin kep atması ile sona erdi.

Emine GÜLNAME
(Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi
İngilizce Öğretmenliği Mezunu
Beyza Kuren’in Annesi)

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Emine Gülname Tüm yazıları