HAYATIN RİTMİNİ BİRLİKTE YAKALADILAR

Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu’nun Tarsus Kaymakamlığı ve Tarsus Belediyesi iş birliği içinde Engelliler Haftası dolayısıyla hazırladığı ‘Unutmadım Yanındayım, Hayatın Ritmini Seninle Yakalarım’ temalı program Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi’nde yapıldı.

Farklı kuşakları bir araya getiren programa, Tarsus Belediyesi Başkan Yardımcısı Ziya Güvenç, Tarsus Belediyesi Kültür Müdürlüğü Sorumlusu Cihan Kezer, Tarsus Kaymakamlığı Sosyal Etüt Proje Koordinatörü Betül Eker, Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu, Tarsus Gülserin Günaştı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Alzheimer hastası ve hasta yakınları, yaş almış çınarlarla birlikte davetliler katıldı.

Program kapsamında Terapi Sağlıklı Yaşam Merkezi tarafından tüm katılımcılara vücut analizi yapıldı. Terapi Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu gözetiminde Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi’nin Bahçesi’nde kurulan Sağlıklı Yaşam Parkuru kapsamında Alzheimer hastalarına ve yaş almış çınarlara bedensel, zihinsel ve sportif aktiviteler, sağlıklı yaşam ve terapi etkinlikleri yaptırıldı. Tarsus Gülserin Günaştı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Alzheimer hastalarıne ve yaş almış çınarlara çeşitli etkinlikler yaptırıldı. Kent Orkestrası tarafından mini konser verildi.

Tüm katılımcıların hayarın ritmini birlikte yakaladığı program, Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu tarafından hazırlanan ikramların ve hediyelerın katılımcılara dağıtılmasıyla son buldu.

Emine GÜLNAME

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Emine Gülname Tüm yazıları