ALZHEİMER HASTALARI GENÇLERLE EL ELE HOŞÇA VAKİT GEÇİRDİ

Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu’nun Tarsus Adile Onbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte hazırladığı ‘Gençlerle El Ele’ temalı `Kuşaklar Arası İletişim Etkinliği’ Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi’nde gerçekleşti.

Etkinliğe, Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu, Tarsus Adile Onbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Tarsus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Tarsus Gençlik Merkezi Gönüllüleri, Alzheimer hastası ve hasta yakınları katıldı.

Etkinlik Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grup Başkanı Nazan Şengül’ün açılış konuşması ile başladı. Açılış konuşmasının ardından Tarsus Adile Onbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sunum yapılarak şiirler okundu.

Farklı kuşakları bir araya getiren etkinlik kapsamında, müzik dinletisi, acil hastalık durumlarında neler yapılması gerektiğini anlatan tiyatro gösterisi, beden ve beyin aktiviteleri, motivasyon çalışmaları, fidan dikimi yapıldı.

Alzheimer hastası ve hasta yakınlarının gençlerle el ele, gönül gönüle hoşça vakit geçirdiği etkinlik hazırlanan çiçeklerin ve hediyelerin katılımcılara dağıtılması ile birlikte toplu hatıra fotoğrafının çekiminin ardından son buldu.

Emine GÜLNAME

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Emine Gülname Tüm yazıları