TARSUSLU SANATSEVERLER MEHTAPLI DUYGULARLA ‘ÖZÜMÜN YOLCULUĞU’NA ÇIKTI

Ressam Mehtap Canöz Taşpınar’ın eserlerinin yer aldığı ‘Özümün Yolcuğu’ temalı sergi Mehmet Bal Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda düzenlenen açılış töreni ile sanatseverlern beğenisine sunuldu.

Serginin açılış törenine Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, Gazeteci-Sunucu-Yazar Fatih Portakal’ın eşi 2 Kadın Anadoluda’nın mimarı Armağan Portakal, Banu Tozluyurt ve ekip üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, davetliler ve basın mensupları katıldı.

Anıt Lions Kulübü 2023-2024 Dönem Başkanı Piyale Çataklı’nın sunuculuğunu yaptığı sergi Ressam Mehtap Canöz Taşpınar’ın selamlama konuşması ile başladı. Açılış kurdelesinin kesiminin ardından sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

İkinci kişisel sergisini sanatseverlerle buluşturan Mehtap Canöz Taşpınar eserlerinde modern ve postmodern temalara yer verdi. Duygularını serbest ve yağlı/akrilik boya teknikleri ile eserlerine yansıtan ressam tüm sanatseverleri duyguların sanatsal atmosferinde yolculuğa çıkardı.

Sergiye katılanlarla yakından ilgilenerek Tarsus’a ve sanata dair hasbihal eden Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç Ressam Mehtap Canöz Taşpınar’dan sergideki eserleri ile ilgili bilgi aldı. ‘Özümün Yolcuğu’ temalı serginin anı defterine duygu ve düşüncelerini yazarak imzasını attı. 2 Kadın Anadoluda’nın ekibi tarafından Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç’a İzmir zeytininin çekirdeğinden yapılmış bileklik hediye edildi.

Sergi, 24 Mayıs 2024 tarihine kadar Mehmet Bal Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Emine GÜLNAME

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Emine Gülname Tüm yazıları