TARSUS GENÇLİK KAMPI ‘ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ’NDE DUYGUSAL ANLARA ŞAHİT OLDU

Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliği içinde düzenlediği ‘Anneler Günü Etkinliği’ Tarsus Gençlik Kampı’nda duygusal anlara şahit oldu.

‘Anneler Günü Etkinliği’ne Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu, Alzheimer hastası ve hasta yakınları, Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi’nin müdavimi yaş almış çınarları, El Sanatları Kursu Eğitmeni Fatma Beşen ve kursiyerleri, Tarsus’ta faaliyet gösteren bazı okulların öğretmenleri, öğrencileri ve velileri ile birlikte Unutulmayan Nağmeler Korosu Şefi Hasan Basri Üstün ve koristleri katıldı.

‘Anneler Günü Etkinliği’ Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grup Temsilcisi Nazan Şengül’ün açılış konuşması ile başladı. Nazan Şengül konuşmasında Alzheimer Derneği bünyesinde yapılan proje ve çalışmaları anlattı. Toplumun Alzheimer hastası ve hasta yakınlarına karşı. sorumluluklarını hatırlattı. Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı. ‘Anneler Günü Etkinliği’nin hazırlamasında emeği geçen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e, Tarsus Gençlik Kampı görevlilerine ve belediye personellerine teşekkür etti.

Katılımcıların duygu ve düşüncelerini huzurlu bir ortamda dile getirme fırsatı bulduğu ‘Anneler Günü Etkinliği’nde Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu’nun müziğin iyileştirici gücüne dikkat çekmek amacıyla kurduğu Unutulmayan Nağmeler Korosu Şef Hasan Basri Üstün yönetiminde sahne aldı. Tarsus Gençlik Kampı görevlileri tarafından çeşitli etkinlikler yaptırıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ikramlar tüm katılımcılara dağıtıldı.

Kuşaklar arası iletişimin doyasıya yaşadığı ‘Anneler Günü Etkinliği’ memnuniyet duyguları ve toplu hatıra fotoğrafının çekiminin ardından son buldu.

Emine GÜLNAME

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Emine Gülname Tüm yazıları