ANILAR ÇİÇEK AÇTI FOTOĞRAF VE RESİM SERGİSİ DÜZENLENEN AÇILIŞ TÖRENİ İLE BEĞENİYE SUNULDU

Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu’nun Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği ‘Anılar Çiçek Açtı’ temalı Fotoğraf ve Resim Sergisi’nin açılış töreni Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi’nde geniş bir katılımla gerçekleşti.

Serginin açılış törenine Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Protokolü, Mersin Alzheimer Derneği Başkanı-Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Özge ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, davetliler ve basın mensupları katıldı.

Anılar Çiçek Açtı Fotoğraf ve Resim Sergisi’nde Mersin Alzheimer Derneği Başkanı-Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Özge, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz sırayla söz alarak günün anlam ve önemini anlatan konuşma yaptılar. Programa emeği geçenlere ve tüm katılımcılara teşekkür ettiler.

Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu’nun farkındalık çalışması kapsamında düzenlediği sergi açılış kurdelesinin kesiminin ardından beğeniye sunuldu. Tarsus Grubu’nun fotoğrafa nakış tekniği ile hazırladığı ve her karesinde farklı bir anının bulunduğu eserler ziyaretçilere duygusal anlar yaşatırken, karakalem çalışması ile Birgül Otacı çizgilerin, hikayelerin ve duyguların seyrinde yolculuğa çıkardı.

Serginin hazırlamasına fikir, bilgi ve el emeği ile destek veren Fotoğrafa Nakış Sanatçısı Yeşim Pektok’un eserlerinin de yer aldığı Anılar Çiçek Açtı Fotoğraf ve Resim Sergisi 7-8 Mat 2024 tarihlerinde Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi’nde ziyaretçilerin beğenisine açık olacak.

Emine GÜLNAME

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Emine Gülname Tüm yazıları