TARSUS TÜRK HALK MÜZİĞİ DERNEĞİ PALYATİF BÖLÜMÜ’NDEKİ HASTALARA CUMHURİYET’İN 100. YIL COŞKUSUNU YAŞATTI

Tarsus Türk Halk Müziği Derneği Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla Tarsus Devlet Hastanesi Palyatif Bölümü’ndeki hasta, hasta yakınları ve sağlık personellerine mini konser verdi.

Konserde, Şef Hasan Basri Üstün yönetiminde bir birinden güzel şarkıları seslendiren Tarsus Türk Halk Müziği Derneği koristleri hasta ve hasta yakınları ile yakından ilgilenerek moral verdi. Cumhuriyet’in 100. yıl coşkusunu hasta yatağında yaşayan hastaların mutluluğu duygusal anlara sahne oldu.

Savaşın ve çocuk ölümlerinin olmadığı her karşında barışın, sevginin, kardeşliğin yaşandığı bir dünya temenni ettiklerini dile getiren Tarsus Türk Halk Müziği Derneği Tarsus Devlet Hastanesi Palyatif Bölümü’nde gerçekleştirdikleri mini konser ile büyük beğeni aldı. Atatürk’ün ‘Ey yükselen yeni nesil!.. İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz!..’ sözünü hatırlatan Tarsus Türk Halk Müziği Derneği Cumhuriyet’i yaşama, yaşatma ve nesillere aktarma konusunda sorumluluklarının farkında olduklarını belirterek Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünü kutladı.

Emine GÜLNAME

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Emine Gülname Tüm yazıları