FİLENİN SULTANLARI CUMHURİYETİN 100. YILINDA BÜYÜK BİR COŞKU YAŞATTI

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası Finali’nde Sırbistan’ı tie-break setinde 3-2 mağlup ederek Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında Avrupa Şampiyonu ünvanını kazanarak yine bir ilki başardı.

Sırbistan’ı final maçında 3-2 mağlup eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, ilk kez Avrupa şampiyonu olmanın coşkusunu ve mutluluğunu tüm Türkiye’ye yaşattı. Daha önce 2003 ve 2019 yıllarında finale çıkan Ay-Yıldızlı ekip, iki maçı da kaybederek gümüş madalyanın sahibi olmuştu.

Filenin Sultanları resmi maçlarda üst üste 15. galibiyet aldı. FIVB Milletler Ligi’nde altın madalya alan ve bu organizasyonda son 6 maçını kazanan Türkiye, Avrupa Şampiyonası’nda da sahaya çıktığı 9 maçı galip bitirdi.

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Paleis 12 Salonu’nda oynanan final maçına A Milli Kadın Voleybol Takımı’ndan Melissa Vargas performansıyla damga vurdu.

Avrupa şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda kaptan Eda Erdem, kupayı CEV Başkanı Aleksandar Boricic’ten aldı. Kupayı kaldıran kaptan Eda Erdem, daha sonra bu sevinci takım arkadaşlarıyla paylaştı

Emine GÜLNAME

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Emine Gülname Tüm yazıları