TARSUS KAYMAKAMI KADİR SERTEL OTCU’DAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 7. Yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Kaymakam Otcu yayınladığı mesajda;

“Anayasal düzeni yıkmak, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmak amacıyla FETÖ/PDY Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen hain darbe teşebbüsü ve vatanımızı işgal girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine canlarını hiçe sayarak sokaklara ve caddelere akın eden Aziz Milletimizin kararlı duruşu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi sayesinde bertaraf edilmiştir.

Kahraman Milletimizin verdiği bu sınav ve günlerce tuttuğu demokrasi nöbetleri bütün dünya tarafından gıpta ile izlenmiştir.

Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve Asil Milletimizin mücadele, dua ve destekleriyle; ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında bir ve bütün olacağız. Birlikte demokrasimize güç verecek, şehitlerimizin aziz hatıralarına ve kanlarıyla aziz kıldıkları bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti 1923’ten bu zamana kadar verdiği haklı mücadelelerinde kahramanlarının fedakârlıkları ve özverileri sayesinde Türkiye Yüzyılı hedeflerini ortaya koymuştur. 15 Temmuz Destanı milletimizin güçlü iradesi, kararlılığı, vatan ve millet aşkı ile yazılmıştır. Türkiye Yüzyılının Kahramanları, canları pahasına ülkemizin bağımsızlığını ve milli iradenin egemenliğini koruyarak Türk Milletinin birlik ve beraberliğinden ne pahasına olursa olsun vazgeçmeyeceğini, Türk Milletinin bağımsızlığına kasteden dâhili ve harici hiçbir girişime teslim olunmayacağını ve Cumhuriyet’in ikinci asrının Türkiye Yüzyılı olacağını ortaya koymuştur.

15 Temmuz şehit ve gazilerimizin bizlere en büyük mirası Türkiye Yüzyılını tahayyül edebilme ve yaşayabilme onurunu hissetme imkânını bizlere canları pahasına vermeleridir. Türkiye Yüzyılının Kahramanları böylelikle ülkemiz, devletimiz ve milletimizin gerçekleştirdiği atılımda kendi üstlerine düşen görevi çeşitli alanlarda yerine getiren daha nice kahramana ilham vermiştir.

Böylelikle; ‘Türkiye Yüzyılının Kahramanları’ aynı zamanda ‘Huzur Yüzyılının Kahramanları’. ‘Kalkınma Yüzyılının Kahramanları’, ‘Başarı Yüzyılının Kahramanları’, ‘Barış Yüzyılının Kahramanları’, ‘Bilim Yüzyılının Kahramanları’, ‘İstikrar Yüzyılının Kahramanları’, ‘Verimlilik Yüzyılının Kahramanları’, ‘Şefkat Yüzyılının Kahramanları’, ‘İletişim Yüzyılının Kahramanları’, ‘Üretim Yüzyılının Kahramanları’,’Dijitalleşme Yüzyılının Kahramanları’ anlamına da gelmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz’un 7. yıl dönümünde, bizlere istiklalimizi ve istikbalimizi sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile 15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbeye karşı direnişin timsali haline gelen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’’i ve tüm demokrasi şehitlerimizi ve Bedir’den Malazgirt’e, Çanakkale’den Büyük Taarruza ve 15 Temmuz’dan günümüze kadar şehit verdiğimiz tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ederken gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyor, Aziz Milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu vesile ile; Cumhuriyetimizin 100. Yılını, Türkiye Yüzyılını ve bu yüzyılın kahramanlarını kutluyorum” dedi.

Emine GÜLNAME

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Emine Gülname Tüm yazıları