TARSUS İDMAN YURDU KULÜP BAŞKANI ALİ İLK KULÜP TESİSLERİ’NDE BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta Play-off mücadelesi veren ve art arda aldığı galibiyetlerle taraftarlarına büyük bir coşku yaşatan Tarsus İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali İlk Kulüp Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi.

Toplantıya, Tarsus İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali İlk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, teknik heyet ve basın mensupları katıldı.

Tarsus İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali İlk toplantıda yaptığı konuşmada;
“Öncelikle hoşgeldiniz. Hayırlı ramazanlar diliyorum. Bir asrı doldurmak üzere olan kulübümüze hizmet etmiş tüm başkan ve yöneticileri saygı ve sevgi ile anarak konuşmama başlamak istiyorum.

Tarsus İdman Yurdu olarak her maça büyük önem vererek çıkıyoruz. Ama bu hafta sonu sahamızda oynayacağımız Amed Sportif karşılaşması, gerek takımımızın yakaladığı müthiş çıkış, gerekse her iki takımın da puan sıralamasında ki durumu açısından ayrı bir öneme sahiptir.

Sıkıntılı bir sezon geçirilmiş olmasına rağmen, gelinen noktada Tarsus İdman Yurdu şu an grubunun en iyi futbol oynayan takımıdır. Taraftarlarımıza, futbolcularımızla, teknik ekibimizle, yönetim kurulumuzla ve belediye başkanımızın maddi ve manevi desteği ile bir sinerji yaratılmış olup bir bütün olduk. Bunu gururla söylüyorum ve hepimizin gurur duyması gerektiğinin de altını çiziyorum.

Pazar günü sahamızda oynayacağımız kritik Amed mücadelesinde, tribünlerin yine dolacağına, cefakar Tarsus taraftarlarının 90 dakika boyunca bizleri destekleyeceğini biliyoruz. Bu noktada tüm taraftarlarımıza çağrımız, hakemin ilk düdüğünden itibaren takımıza destek olalım.

Taraftarlarımızdan isteğimiz; kötü tezahürat, küfür, merdiven boşlukları, sahaya yabancı madde atılması ve biletsiz seyirci alınması hususlarının olması durumunda daha sonraki maçlarımızı taraftara kapalı olarak ve daha fazla yaptırım olarak kulübümüze yansıyacaktır. Bunu dikkate alarak hareket edelim ve takımımıza sahip çıkalım.

Gerek geçtiğimiz sezon, gerekse de bu sezon başında takımımıza çok büyük destekleri olan Harun Şahin Kırbıyık’a da teşekkür ederiz.

Bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Tarsus Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’a da sonsuz teşekkürlerimizi bir kez daha iletiyorum.

Tarsus İdman Yurdu camiası ve Tarsus kenti, her türlü başarıyı hak etmektedir. 100 yıllık kulübümüzün bugüne kadar ki en önemli hayali olan 1. Lige bu sezon sonunda çıkacağına gönülden inanıyorum” dedi.

Toplantıda, Tarsus İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali İlk, Tarsus İdman Yurdu Sportif Direktörü Armağan Yapıcı ve İdari Sorumlu 2. Başkanı Erdoğan Aslan basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı.

Toplantı, öneri ve temennilerle son buldu.

Emine KUREN

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş