ŞANLIURFASPOR KARŞILAŞMASI ÖNCESİNDE TARSUS İDMAN YURDU’NA MORAL PROGRAMI DÜZENLENDİ

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu’na Kulüp Tesisleri’nde ‘Moral Programı’ düzenlendi.

30 Mart 2022 Çarşamba Günü, saat 14.00’de, Şanlıurfa GAP Stadyumu’nda, 32. haftada deplasmanda oynayacağı Şanlıurfaspor karşılaşması öncesinde düzenlenen ‘Moral Programı’na; Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali İlk, teknik heyet ve futbolcular katıldı.

‘Moral Programı’nda konuşma yapan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; hiçbir başarının tesadüfen elde edilmediğine vurgu yaparak planlı programlı ve düzenli bir sistemle bu noktaya geldiklerine dikkat çekti. Tarsus İdman Yurdu’nun her daim yanlarında olduğunu ve başaracaklarına inancının tam olduğunu belirtti.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan konuşmasının devamında;
“azminizi ve mücadelenizi görüyorum. Sizler yeter ki inanın. Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen takımımıza başarılar diliyorum. Tarsus İdman Yurdu’nun maçlarına geldiğimde en çok dikkat ettiğim olay karakter olayı. Futbolda en önemli unsur kişinin moralidir, motivasyonudur. Elbette hekim olunca insanları daha farklı açıdan değerlendiriyorum. Örneğin; siz sahadayken ben antrenörünüzü izliyorum. O’nun heyecanını ve arkadan Armağan’ın kulübeden koşuşunu izliyorum. Bütün bunlar aslında birlikte olmanın, birlikte bir mücadele vermenin net bir göstergesi. İnanmak çok önemli.

Kıymetli sporcular!.. Takip ediyorum 24 maçta, 22 puan, sonrası 6 maçta 16 puan. Kaliteniz zaten ortada. Son izlediğim maçta çok üst düzeyde bir futbol oynadınız. Emin olun birincilik maçı gibiydi. İyi bir izleyiciyim. Ben inanıyorum. Sizler de yeter ki inanın. Sizlere teşekkür ediyorum. Özellikle son 6 haftadır gösterdiğiniz başarı, azim, bunlar çok önemli. Buradaki arkadaşların bütün problemleri, sorunları bana anlatılıyor. Her şey bir emektir, alın teridir, başarıdır. O emek, o alın teri olduğu sürece de başarı kaçınılmazdır. Kentimiz sizlerle gurur duyuyor. Biliyorsunuz Türkiye’de her tarafı gezin, şöyle güzel bir kent bulamazsınız. Böyle bir tarihi bir kent bulamazsınız. İlkleri yaşayan bir kent bulamazsınız. Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye’de ilk kurulan oda. İlk elektriğin verildiği kent burası. Ve geçmişi hep başarıyla dolu. 5 defa başkent olmuş Tarsus. Kentimiz bu kadar güzelken sizlerin başarısıyla daha da güzelleşiyor.

Bulunduğumuz kentin değeri, kalitesi o kadar önemli ki. Biliyorsunuz Tarsus İdman Yurdu Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği 300 lirayla kurulan bir takım. Bu kulüp böyle kuruldu. Bu yıl 99. Yıl. Biz hep 100. yıl, 100. yıl diyoruz ama neden bu yıl olmasın? Sizlere başarılar diliyorum. Eminim kazanacaksınız. Ama lütfen bilin ki hiçbir şey çabalamadan, alın teri dökmeden olmuyor. Ben tırnaklarımla kazıya kazıya belediye başkanı oldum. Ben çorbacının oğluyum, babam çorbacıydı. Bu bir şeyleri kazıyarak oldu, kavga ederek oldu, dövüşerek oldu, mücadele ederek oldu, göğüs göğüse vererek oldu. Ben de sizlerden bunu bekliyorum. Sizin o azminiz, o mücadelenizi gördükten sonra her şey başarılır. Ben her zaman saygıyla karşılarım, emin olun inanmak bir şeylerden daha önemli. Hepinize başarılar diliyorum’’ dedi.

Tarsus İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali İlk’te yaptığı konuşmada Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın her zaman Tarsus İdman Yurdu’nun yanında olduğunu belirterek teşekkür etti. El ele vererek takımı başarıya taşımak için mücadele edeceklerini söyledi. Futbolculara ve teknik heyete güveniyoruz dedi.

Emine KUREN

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş