DOĞDUĞUM GÜNÜN ŞÜKRÜNDEYİM!.. İYİ Kİ DOĞDUM!..

29 Mart doğduğum gün. Acısıyla, tatlısıyla ömür defterimden bir sayfa daha aralandı yine bugün. Yaşadığım ve doyduğum toprağımda yeni yaşıma merhaba derken geride bıraktıklarım geleceğimin yol haritası olacak birgün.
Sivil toplum alanında ve basın alanında yaptığım çalışmalarda birçok insan karekterini tanıdım. Farklı duygular yaşadığım konularla karşılaştım.
Bu hayatta en büyük tesellim kızım ve sosyal çalışmalarım oldu. Yaşadığım her hayat tecrübesi kendimi kendime dost buldu.
Çok param olmasada gönlümün zenginliğiyle yettim birçok gönüle. Bir dost bir post yetti bana ömrümce.
Yalandan, iki yüzlülükten ve yalakalıktan nefret ettim her zaman ve mekânda. Huzuru buldum secdeye her vardığımda.
Beni üzen karektersiz insanları ve konuları hayatımdan çıkardım. En zor anımda varlığını hissettiren gerçek dostlarımla hayatı adımladım.
Herkesin ederi kadar davrandığı, iz bırakanların unutulmadığı, bir kez geldiğim bir daha gelme şansımın olmadığı dünya hayatımda; Mevlâ’ya layık bir kul, vatanıma-milletime-bayrağıma sevdalı bir Anadolu kadını, annesine-babasına hayırlı bir evlat, kızıma örnek bir anne olmanın duası ve gayretindeyim. Doğduğum günün şükründeyim…
İyi ki doğdum!.. İyi ki doğrulukla, dürüstlükle, sadakatle, vefayla, vicdanla ve merhametle yoğruldum!..

Doğum günüm dolayısıyla beni unutmayan, varlığını her zaman ve mekânda hissettiren, beni ben olduğum için seven, yaptığı sürprizlerle mutlu eden iyilik meleğim bir tanecik kızım başta olmak üzere, aileme, arkadaşlarıma, sevenlerime, sevdiklerime, fotoğraf için Foto Enis-Süleyman Gündoğdu’ya kalbi muhabbetlerimle teşekkür ederim.

Emine KUREN

https://eminekurengulname.com/

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş