14 MART TIP BAYRAMI DÜZENLENEN TÖRENLE TARSUS’TA KUTLANDI

Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen ve tıp alanında çalışanlar için bir anma ve kutlama günü olan ’14 Mart Tıp Bayramı’ dolayısıyla Tarsus’ta hizmet veren doktorlar düzenlenen törenle Tarsus Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi.

’14 Mart Tıp Bayramı’ dolayısıyla Tarsus Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve hekimler Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudular.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan törende yaptığı konuşmada;
“Sağlıklı bir toplum için vatandaşlara gece gündüz demeden hizmet vermeyi ve meslek icabı karşılaştıkları her türlü zorluklara rağmen hizmetlerini özveriyle devam ettiren meslektaşlarımın ’14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. Ülkemizde hekimlerimizin özlük haklarının iade edilmesi, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve mesleklerini daha ‘sağlıklı koşullarda icra edebilmeleri için yükseltilen seslerin savunucusu ve destekçisi olacağımın bilinmesini isterim. Bu saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle yapmak için gayret göstererek ve insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinerek, mesleğini büyük özveriyle yerine getiren tüm meslektaşlarımın ’14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlarım’’ dedi.

’14 Mart Tıp Bayramı’ dolayısıyla Tarsus Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene katılan Dr. Ali Cerrahoğlu’da yaptığı konuşmada;
“1827 yılında Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gündür 14 Mart. Bugün sağlık sorunlarımızı konuştuğumuz, bir kutlama, bir anma günüdür. İyi ki varsınız, iyi ki geldiniz. Biz bugün Ata’mızı ziyaret etmeden bir 14 Mart kutlayamayız diye düşündük. 14 Mart’larda yaptığımız ilk iş bizlere özgür bir ülke kazandıran ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret etmek, güne onunla başlamak, ona saygılarımızı, minnetlerimizi sunmaktır. Bugün özellikle pandemi de kaybettiğimiz şehit meslektaşlarımız ve tüm şehitlerimizi de anıyoruz. Meslektaşlarımızın bayramı kutlu olsun’’ dedi.

Törende, Tarsus Belediyesi tarafından Lokman Hekim’in “Her gün bir elma yiyenin öldüğüne şaşarım!..” sözünden ilham alınarak elma dağıtıldı.

Emine KUREN

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş