TARSUS BELEDİYESİ ÜLKER AYDIN STEM MERKEZİ’NDE BİLİM VE TEKNOLOJİ HAFTASI COŞKUSU

Tarsus Belediyesi 8-14 Mart ‘Bilim ve Teknoloji Haftası’ dolayısıyla öğrencilerin bilimsel gelişmelerle tanışmasını sağlamak, bilime olan ilgilerini arttırmak ve derslerinde öğrendiklerini uygulamalarına imkân vermek amacıyla Tarsus Belediyesi Ülker Aydın STEM(Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Merkezi’nde ‘Teknoloji ve Bilim Şenliği’ düzenledi.

İki gün boyunca süren Teknoloji ve Bilim Şenliği kapsamında çocuklar Uzay Gözlemevi ile gezegen ve yıldızları üç boyutlu izlerken, Tarsus Belediyesi Ülker Aydın STEM(Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Merkezi bünyesinde bulunan deney malzemelerini, 3D tasarım ve artırılmış gerçeklik uygulamalarını deneyimledi. Eğitici ve öğretici atölyelerle buluşan bilim ve teknoloji meraklısı yüzlerce çocuk şenlik kapsamında eğlenerek öğrendi.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ‘Teknoloji ve Bilim Şenliği’ ile ilgili yaptığı açıklamada;

’’Tarsus Belediyesi olarak gençlerin ve çocukların akademik, kültürel, sosyal ve sportif gelişimlerine katkıda bulunmak, bilim ve teknoloji alanlarındaki atılımlarına destek olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Dünyanın hızla değiştiği bu çağda ilerlemenin en etkili yolu bilim ve teknolojidir. Bu şenlikle bilimin ve teknolojinin çocuklarda yaygınlaştırılması, bilim ve teknoloji ile çocuklar arasındaki etkileşimin atölyelerimiz yoluyla aktarılmasını hedefledik. Bu gibi şenlikler öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim ve teknoloji atölyeleri, robotik kodlama atölyesi, mekatronik, akıl oyunları atölyesi ile bilime ve teknolojiye meraklı olan çocuklarımıza çalışma alanları oluşturmaktayız’’ dedi.

Çocukların erken yaşta problemlere kalıcı çözümler üreten, değişimlere uyum sağlayan, analitik düşünmesine yardımcı olan, iletişim becerileri güçlü, donanımlı ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmesine katkı sağlayan Tarsus Belediyesi Ülker Aydın STEM(Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Merkezi’nde düzenlenen ‘Teknoloji ve Bilim Şenliği’ yoğun ilgi gördü.

Emine KUREN

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş