TARSUS KAYMAKAMI KADİR SERTEL OTCU MESLEK ODASI BAŞKANLARI VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu Kahramanmaraş’ta 9 saat arayla meydana gelen yüzyılın felaketi depremlerin ardından yaşanılan sıkıntılara yönelik sunulan çözüm önerilerini istişare ederek bu sıkıntıların giderilmesi konusunda yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları değerlendirmek amacıyla Meslek Odası Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu Tarsus Kaymakamlığı bünyesinde deprem ve depremzedeler ile ilgili yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Tarsus genelinde 3.244 afetzedenin kamu kurum ve kuruluşlarına ait misafirhane, pansiyon, yurt ve otellerde misafir edilerek her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını ve günlük olarak üç öğün yemek ikram edildiğini bu sayının evlerde misafir edilenlerle birlikte 15.000 olduğunu belirtti. Tüm okulların yardım toplama merkezi olarak belirlendiğini hatırlatan Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsuslu vatandaşlardan özellikle afetzedelerin ihtiyaç duyacakları gıda yardımlarını yapmaya devam etmelerini rica etti. Meslek Odaları’ndan oluşacak diğer ihtiyaçlara yönelik (elektrik, tesisat, bakım, tamir, teknik destek, üretim vs) destekte bulunmalarını istedi. Sivil Toplum Kuruluşları’nın yapılması planlanan çalışmaları Tarsus Kaymakamlığı ile birlikte iş birliği içinde yürüteceğine inancının tam olduğunu söyledi. Günün birlik olma günü olduğunu vurguladı.

Emine KUREN

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş