MERSİN ALZHEİMER DERNEĞİ TARSUS GRUBU İLE YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu’nun ‘Doktor Sunumları’ kapsamında düzenlediği ‘Yalnız Değilsiniz’ konulu sunum Psikolog-Psikoterapist’ Melike Lâl Ustalar’ın anlatımıyla Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi’nde gerçekleşti.

Sunum, Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu Temsilcisi Nazan Şengül’ün açılış konuşması ile başladı. Nazan Şengül Alzheimer Derneği ile ilgili bilgilendirme yaparak katılımcılara teşekkür etti.

Psikolog-Psikoterapist’ Melike Lâl Ustalar sunumuna alzheimer hastalığı ve hastası ile ilgili kısa açıklama yaparak başladı. Alzheimer hastalarına bakım verenlerin depresyon ile ilişkisini dile getirerek bakım verme deneyimini katılımcılarla karşılıklı konuşarak anlattı. Bakım veren yükü, bakım verenlerin sağlığını etkileyen faktörler, depresyon tanı ölçütleri konularını ve başa çıkma yöntemlerini sosyal yaşamdan örnekleri ile birlikte paylaştı. Katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi’nde hizmet veren Tarsus Belediyesi Görevlisi Psikolog Büşra Kale’ye yönlendirdi. Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu ile ‘Yalnız Değilsiniz’ diyen Psikolog-Psikoterapist’ Melike Lâl Ustalar tüm katılımcılara teşekkür etti.

Evde bakım verenlerin sorunlarının ele alındığı sunum, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafının çekiminin ardından son buldu.

Emine KUREN

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş