MERSİN ALZHEİMER DERNEĞİ BAŞKANI PROF. DR. AYNUR ÖZGE ’21 EYLÜL DÜNYA ALZHEİMER FARKINDALIK HAFTASI’ DOLAYISIYLA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Mersin Alzheimer Derneği Başkanı ve Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Özge ’21 Eylül Dünya Alzheimer Farkındalık Haftası’ dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında;

“21 Eylül 2006… Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi’nin kurulduğu yılın ilk ayları. Ve Dünya Alzheimer Gününün de 100. yılı. Biz de Mersin Şubesi olarak o ilk yıldan başlayarak bu güne gelinceye kadar, tam 17 yıldır pandemi dönemi de dahil olmak üzere hiç aralık vermeksizin çeşitli etkinlikler yaptık. Alzheimer hastalığı ile ilgili çok çeşitli eğitici, öğretici, sorunlara çözüm odaklı, daima ilgi ve dikkat çeken çalışmalarımızla; ilimizde ve ülkemizde ses getiren bir fark yarattık. Bu çalışmalarımızda attığımız her adımı, basın bültenlerimizle, sosyal medya aracılığıyla ve her türlü iletişim yoluyla, en şeffaf bir şekilde sizlerle daima paylaştık ve paylaşmaya da devam edeceğiz.

Önceleri yalnızca 21 Eylül ile sınırlı olan ‘Dünya Alzheimer Günü’ son üç yıldır, bu tarihi içine alan haftayı da kapsamaktadır.
Şimdi de; bu bağlamda sunacağımız ‘2022 Dünya Alzheimer Farkındalık Haftası’ etkinlik programını “Aktif Yaşa, Alzheimer Olma” sloganı ile paylaşıyoruz.

Bizler; bu hafta içinde yapacağımız farkındalık çalışmalarımız da dahil olmak üzere; sağlıklı yaş alan bireyler için çeşitli faaliyetlerin yapıldığı Mezitli, Tarsus ve Yenişehir’de oluşturduğumuz aktif yaş alma merkezlerimizdeki çalışmalarımızla, gençlerimizi de içine alan ve ödüller kazanan projelerimizle, halen ülkemizde tek olma özelliği taşıyan sürekli ve palyatif bakım veren, Demans – Alzheimer İhtisas Merkezi payesi de almış bulunan kurumsal yapımızla onurluyuz, gururluyuz.

Bütün bu hizmetlerin her aşamasında katkıda bulunan, yanımızda olan, destek olan ve olmaya devam eden tüm gönüllülerimize müteşekkiriz.

Her zaman olduğu gibi bu ’21 Eylül Dünya Alzheimer Haftası’nda da birlikte olmayı diliyor, hepinizi etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.

Emine KUREN

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş