TARSUS MELEKLERİ PATİLİ YÜREKLERİ UNUTMADI

Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu Alzheimer ve Demans hastalarında ‘Hayvan Destekli Terapi’nin etkisine dikkat çekmek ve sokak hayvanlarına karşı sosyal sorumluluk oluşturulmasına katkı sunmak için sokaklarda yaşayan patili yüreklere su, mama ve yemek verdi.

Yapılan araştırmalara göre ‘Hayvan Destekli Terapi’ insan ve hayvan etkileşimi ile fizyolojik ve psikolojik mekanizmaları harekete geçirerek insan sağlığı üzerinde olumlu etkiler bırakıyor. Yaşam kalitesini artırarak sosyal, fiziksel ve ruhsal açıdan tam iyilik hallerinin korunmasına yardımcı oluyor. Yalnızlık, anksiyete, demans, depresyon gibi çeşitli sorunlara etkili oluyor. Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu bu araştırmalardan yola çıkarak patili yüreklere karşı insanlardaki sevgi, vicdan ve merhamet duygularını harekete geçirmek, sosyal sorumluluk oluşturarak ‘Hayvan Destekli Terapi’nin etkisine dikkat çekmek için Tarsus sokaklarındaki ve tatil amaçlı bulundukları yerlerdeki patili yüreklere su, yemek ve mama verdi.

‘Tarsus Melekleri’ olarak anılan Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu yaşadıkları kent ve toplum ile birlikte hayvanlara karşıda sorumluluk bilincinde olduklarını söyleyerek herkesi sıcak yaz günlerinde sıkıntı içinde bulunan patili yüreklere bir kap su, yemek ve mama vermeye davet etti. Patili yüreklerle ilgili yaşanılan sorunların çözümü konusunda yetkililerin ve halkın birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olması gerektiğini dile getirdi. Sorumluluğumuz altında olanları sadece bir gün değil son nefese dek unutmamamız gerektiğinin altını çizdi.

https://youtu.be/nMyJQFCedVE

Emine KUREN

Yazılarımın izinsiz ya da kaynak belirtilip link verilmeksizin kopyalanması, yayınlanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na göre suçtur…

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş