19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI TARSUS’TA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Tarsus’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Tarsus Kaymakamlığı nezdinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Düzenlenen etkinliklere; Tarsus Protokolü, Tarsus’ta eğitim vereren okulların müdürleri-öğretmenleri-öğrencileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, Tarsus Halkı ile birlikte basın mensupları katıldı.

Büyük bir coşkuyla kutlanan etkinliklerde milli duygular şahlanırken destansı bir tarih yazan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere yaşanılabilir bir vatan bırakmak adına ve milli-manevi-kültürel değerlerimizi nesillere aktarmak adına serden geçen kahraman ecdadımız minnetle ve sevgiyle yad edildi. Vatanımıza, bayrağımıza ve milletimize karşı sorumluluklarımız hatırlatıldı. Birlik ve beraberlik olguları pekiştirildi. Umudumuz, geleceğimiz ve servetimiz gençlerin toplumumuz ve ülkemiz üzerindeki önemine vurgu yapıldı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın sunduğu mesaja ve yüklediği sorumluluklara dikkat çekildi.

Emine KUREN

Yazılarımın izinsiz ya da kaynak belirtilip link verilmeksizin kopyalanması, yayınlanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na göre suçtur…

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş